Prodej vily, 1000 m2, Počátky , okres Pelhřimov

Počátky | 900 m²

ID 00187
Kontakt
14 990 000 Kč

Nabízíme k prodeji krásně zrekonstruovanou prvorepublikovou vilu (rodinný dům) postavenou v letech 1914 – 1915 známými architekty Antonínem a Bohumilem Hübschmannovými v Počátkách, okres Pelhřimov.
Jedná se o atraktivní, trojtraktovou stavbu umístěnou na kraji obce, přímo u rybníka. Dům stojí na pozemku o rozloze 287 m2, zastavěná plocha domu je 250 m2. Prošel celkovou rekonstrukcí, je podsklepený, má 2 nadzemní podlaží a půdu.
V domě se nacházejí 3 byty, rozsáhlé sklepní a půdní prostory, kde lze vybudovat velkoplošný atypický půdní byt.
Užitná plocha domu je téměř 1 000 m2. Dům je cihlový, je napojen na místní vodovod, kanalizační síť a plynovod. Prošel celkovou rekonstrukcí. Okna jsou původní dřevěná špaletová, na zemi jsou parkety a dlažba. Byty jsou vytápěny plynovými kotli, teplou vodu zajišťují elektrické bojlery. V domě se nacházejí 4 koupelny vybavené toaletou, umyvadlem a sprchovým koutem nebo vanou, 1 místnost pro pračku a sušičku a 2 komory.
Dům je přístupný ze dvou stran. Vstup je z hlavni ulice. Ze strany rybníka je vstup do garáže, ve snížené části do 4 sklepních místností, dvorku, sociálního zařízení a samostatné místnosti připravené na vinotéku.
V 1 NP podlaží je byt o velikosti 3+1. Po pravé straně od hlavního vchodu se nacházejí 3 pokoje, kuchyň, sociální zařízení s toaletou a sprchovým koutem. Po levé straně je samostatná místnost, využívaná jako tělocvična.
Dřevěné schodiště nás zavede do 2 NP, kde se nachází byt o velikosti 6+1. Po pravé straně je umístěna kuchyně se samostatnou jídelnou, sociální zařízení s toaletou a sprchou a pokoj, po levé straně pak 3 pokoje a ložnice s krásným výhledem na rybník a východ slunce.
Ve 3 NP podlaží je garsonka s toaletou, umyvadlem a vanou. Z chodby je vstup na rozlehlou půdu a samostatné schodiště vedoucí do přízemí domu. Náklady na bydlení se pohybují kolem 10.000,- Kč/měs.
Dům se nabízí k prodeji vyklizený. V případě zájmu je možné odkoupit zařízení nemovitosti. Několik metrů od domu se nachází krásné, historické náměstí, drogerie Teta, prodejna potravin Floop a restaurace. Na kraji obce je velkoprodejna Penny. Dojezdová vzdálenost do Pelhřimova i do Jindřichova Hradce je 25 minut, do Prahy necelé 1,30 hod. V Počátkách je zavedena autobusová doprava, vlaková doprava je ve cca 3 km vzdáleném Stojčíně.
Počátky se rozkládají po obou stranách historické česko-moravské zemské hranice, v okrese Pelhřimov. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Dům je zapsán jako nemovitá kulturní památka. V případě zájmu o prohlídku nemovitosti kontaktujte realitního makléře.

KategorieHistorické objekty
LokalitaPočátky
OkresPelhřimov
Náklady na bydlení10 000 ,- Kč/měs.
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná900 m²
Plocha pozemku287 m²
Plocha zastavěná250 m²
Stav objektuPo rekonstrukci
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuRohový
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Počátky
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře