Prodej zámeckého komplexu v Nové Bystřici 8 648 m2, okres Jindřichův Hradec

Nová Bystřice | 6 002 m²

ID 00044-1
Kontakt
prodáno
včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání

Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej zámeckého komplexu, který se nachází v náhorní plošině České Kanady. Vlastní komplex je situován přímo do náměstí a přilehlého parku příhraničního města Nová Bystřice, cca 4 km od Rakouska. Rozkládá se na ploše 8 648 m2. Zámecký komplex se skládá ze 3 budov - renesančního zámku, Měšťanského domu a Josefínské fary. Součástí budov jsou 3 nádvoří a zahrada o rozloze 1795 m2.
Zámek bezprostředně sousedí s městským parkem, autobusovým nádražím a parkovištěm. V 1 NP je 30 místností s klenutými stropy, ve 2 NP 32 komnat s nádherně zdobenými stropy a několika reprezentačními komnatami. Nad celým objektem zámku se nachází rozsáhlý půdní prostor 1 500 m2.
Měšťanský dům je situován do náměstí. Budova není podsklepena, půdní prostor o velikosti 462 m2 je vhodný na obytnou vestavbu. V 1 NP je 5 místností, z toho 2 velmi prostorné, 2 NP má celkem 13 místností.
Josefínská fara se nachází uvnitř objektu a sousedí se třemi nádvořími a kostelem sv. Petra a Pavla. Stáří budovy je 380 let a je v dobrém stavu. Jižní křídlo je celé podsklepené a jsou dvě nejzajímavější sklepní místnosti celého komplexu. Další sklepní místnost je částečně zasypaná. Ve dvou podlažích na ploše 858 m2 se nachází 17 místností.
Staticky jsou všechny budovy v perfektním stavu.
V celém komplexu jsou položeny kanalizační sítě, objekt je napojen na městský vodovod a jsou zde provedeny hlavní rozvody el. energie. Do objektu byl v r. 2000 zaveden zemní plyn v dostatečné dimenzi pro vytápění všech budov (není proveden rozvod plynu). V posledních letech je areál pravidelně udržován. Byla vyměněna poškozená střešní krytina, opraveny venkovní a částečně i vnitřní omítky a zrenovována okna. Vybavení zámku a expozice nejsou předmětem prodeje. Pro domluvení prohlídky volejte realitního makléře.

Soubory ke stažení:

video YouTube
5HgxaZtL2_Y_22
KategorieObchodní prostory
LokalitaNová Bystřice
OkresJindřichův Hradec
Plocha užitná6.002 m²
Plocha pozemku8.648 m²
Plocha zastavěná5.532 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObchodní a obytná
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Nová Bystřice
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře